Вітаю ✋😊

Якщо Ви сучасний та креативний вчитель, якого цікавлять інформаційні технології та їх активне залучення у навчальний процес, то цей канал буде для Вас корисним.

Тут ви дізнаєтесь про:
Актуальні новини у сфері освіти та ІКТ.
Цікаві та ефективні сервіси та додатки для вчителя та учня.
Різноманітні методи застосування ІКТ на уроках.
Організацію дистанційного навчання.
Та багато іншого.

Сподіваюсь, що переглядаючи цей канал, Ви зможете підвищити свою ІКТ компетентність!


ТОП 5 мобільних додатків для вчителя📱

1️⃣
Inspiration – програма, що допомагає візуалізувати навчальний процес. Разом з учнями на заняттях можна створювати діаграми, картки та схеми.

2️⃣TimeTable – універсальний електронний записник, який контролюватиме робочий розклад.
Ми рекомендуємо його використовувати для запису розкладу. Дозвольте цьому додатку, нагадувати про важливі події чи дати, а на час проведення уроку автоматично вимикатиме звук на смартфоні. До його переваг можна віднести зручний і досить простий дизайн.

3️⃣Kahoot! – навчальна програма, що складається з ігор. Тут можна зробити серію запитань з кількома варіантами відповідей. Формат і кількість запитань залежать від автора. Є можливість додавати відео, зображення та діаграми.

4️⃣Teacher Aide – допоможе класному керівникові вести звітність по успішності класу.
Цей мобільний додаток напрочуд актуальний для класних керівників, які збирають статистику, щоб згодом звітувати перед керівництвом чи батьками. Teacher Aide прекрасно синхронізується з деякими іншими додатками, зокрема, Google Classroom.

5️⃣ClassDojo – креативний інструмент для планування та контролю роботи з окремими учнями, всім класом.
Ви можете: створити план роботи з кожним окремим учнем; сформулювати навчальні задачі всьому класу. Використовуйте заплановані повідомлення, щоб інформувати учнів про важливі події, або ж просто нагадувати про виконання домашніх завдань.



✅ Електронний освітній ігровий ресурс ТМ «Розумники»

Учителі та учні початкової школи, які використовують у навчанні цифрові технології «Розумники» (Smart Kids), виявилися найбільш підготовленими до дистанційного навчання.

🧑🏼‍💻Не дивно, адже вони щодня використовують електронні освітні ресурси не лише на уроках, а і вдома.

🧑🏻‍🏫«Smart-кейс вчителя» – просте та ефективне рішення для НУШ. Понад 16 тисяч завдань з математики та української мови, сотні пояснень, демонстрацій, візуалізацій за темами програми НУШ.

🗂Крім того, учителю доступна Медіатека – і він може створювати власні дидактичні матеріали, використовуючи понад дві тисячі графічних об'єктів. «Smart-кейс вчителя» працює на стаціонарних комп'ютерах, ноутбуках, планшетах та інтерактивних поверхнях.

📖Вчитель має електронний журнал та вибудовує особисту траєкторію навчання для кожного учня. Завдання створені в ігровій формі, тому учні виконують їх із задоволенням!

🌐Програма дуже проста у використанні. Достатньо завантажити її на пристрій – і можна працювати навіть без Інтернету.

https://www.youtube.com/watch?v=UD02Ivz2ds4


Незабутні віртуальні екскурсії

Погодьтеся, вислів «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» актуальний і зараз.

Екскурсія до музею – це не лише спосіб проведення вільного часу, а й дієвий засіб популяризації навчання, науки та культури. Але завдяки розвитку сучасних технологій, відвідання найкращих музеїв світу стало реальністю. Для цього треба мати лише гаджет та доступ до інтернету!

🕍Пропонуємо 8 захопливих віртуальних екскурсій відомими музеями світу.🏯

🇫🇷 Версальський палац (Франція)

🇮🇹 Галерея Уффіці (Італія)

🇰🇷 Національний музей Кореї

🇲🇽 Національний музей антропології (Мехіко)

🇯🇵 Музей музичних інструментів у Хамамацу (Японія)

🇬🇧 Музей відкриттів у Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія)

🇺🇸 Національний музей Військово-повітряних сил США

🇺🇦 Українські музеї онлайн

Обов’язково здійсніть мандрівку віртуальними музеями з вашими учнями або порадьте їм зробити це самостійно! Такі подорожі мають міждисциплінарний характер, а тому діти розширюють свої знання з історії, географії, художньої культури, фізики та інформатики.



Цитати, що надихають на ефективне онлайн-навчання📜🖌

🖥Онлайн-навчання може і має бути ефективним і натхненним.

Ми як ніхто інший знаємо, скільки зусиль та часу забирає у вчителів підготовка одного цікавого уроку у форматі дистанційного навчання.

Тому зібрали фрази та слова, які будуть щоденною мотивацією для Вас і Ваших учнів.

Більше мотиваційних фраз шукайте тут.


ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

4 цікавенні статті про вдалий досвід (від ОСВІТОРІЇ).

З початку карантину українські школи перейшли на дистанційне або змішане навчання. Проте чи вдалося всім навчальним закладам організувати ефективне навчання дітей вдома?

У більшості шкіл учителі спершу просто скидали домашнє завдання у Viber. У результаті учні та батьки опинилися віч-на-віч з тоннами «домашки», яку вони разом готували до ночі, і тепер навіть чути не хочуть про таке дистанційне навчання, а по факту home schooling.

Разом із тим деяким школам та вчителям все ж таки вдалося проводити повноцінні уроки за розкладом за допомогою відеозв’язку, різноманітних освітніх платформ і творчого та інновативного підходу. Цей успішний досвід представлений у статтях:

1️⃣Лайфхаки з дистанційного навчання: Найкращий досвід учителів👩‍🏫

2️⃣Лайфхаки з дистанційного навчання: Інклюзія 🧑‍🦽

3️⃣Лайфхаки з дистанційного навчання: Освітній менеджмент в нових умовах💻

4️⃣Лайфхаки з дистанційного навчання: Найкращий досвід батьків 👨‍👩‍👦


Як використовувати YouTube на уроці

YouTube – один з найбільш відвідуваних сайтів у світі. І не лише через котиків або музичних кліпів: нині тут розміщено понад 10000000 відеороликів з позначенням «освіта». Як абсолютно безкоштовний засіб, він надає величезні можливості для використання на уроці в якості додаткового освітнього ресурсу.

Пропоную вам кілька ідей, з яких можна почати знайомство з YouTube як із засобом навчання.

1. Використовуйте відео з елементами гри або інтерактиву

Знайдіть відеозапис, який відповідає тематиці Вашого уроку, має розважальний характер або містить додаткову інформацію, що виходить за рамки підручника. Добре, якщо відео стосуватиметься сучасного проблемного питання або неоднозначної гіпотези. Наприклад, на фізиці в старших класах можна показати лекцію Стівена Хокінга, на хімії – лабораторні «фокуси» та експерименти тощо.

2. Створюйте тематичні плейлисти разом з учнями

Чому б не включити учнів у процес формування змісту навчання? Запропонуйте учням зробити добірку відео на тему уроку, створіть свій канал на YouTube і додайте до нього відібрані ролики. А потім влаштуйте перегляд на уроці – нехай учні, спираючись на відео, дадуть свої коментарі. Згодом будь-який охочий зможе повернутися до цікавого запису, а у вас поступово сформується відмінна методична скарбничка.

3. Запишіть і опублікуйте свій урок

Це стане в нагоді для учнів, які пропустили Ваше заняття або навчаються дистанційно. Крім того, наступного року, готуючись до того ж заняття, Ви зможете переглянути свій дидактичний матеріал і його подачу свіжим поглядом, і, можливо, до Вас прийдуть ідеї щодо вдосконалення власного уроку.

Зараз, щоб зробити якісний відеозапис, не потрібно спеціальних технічних засобів – буде достатньо навіть сучасного смартфона або планшета, а якщо у Вас є фотоапарат з функцією відеознімання, то якість буде відмінна. Єдине додаткове пристосування, яке може знадобитися, – це штатив. Поцікавтеся у Ваших учнів – напевно хтось захоплюється фотографією і з радістю позичить Вам свій штатив. Готове відео можна буде завантажити на Ваш канал на YouTube.

4. Підвищуйте свій рівень

Якщо Ви відчули, що візуальні засоби навчання Вас приваблюють через те, що підвищують мотивацію учнів, прийшов час навчитися більш професійній роботі з відеороликами. Насправді, все не так складно: без професійних знань і програм Ви зможете обрізати відео, додавати субтитри, створювати красиві переходи між його частинами й багато іншого.

Самі прості та доступні комп’ютерні програми – це безкоштовна «Кіностудія» (стара назва – Windows Movie Maker) для Windows і iMovie для MacOS. Але існує й спеціальний безкоштовний онлайн-сервіс для викладачів та учнів – EDpuzzle, розроблений учителем математики з Барселони.

Що входить у функціонал EDpuzzle?
По-перше, це великий відео хостинг – сховище уроків з усіх предметів від вчителів з різних країн світу.

По-друге, це інтуїтивно зрозумілий і якісний редактор з можливістю додавання питань для учнів прямо у відеоролик: у певний момент відео зупиняється, і на екрані спливає вікно з заданим Вами питанням. Це може бути як відкрите питання, так і питання з варіантами відповідей.

По-третє, це інструмент інтерактивної взаємодії з учнями: вони можуть завести свої облікові записи на EDpuzzle і відповідати на запитання з відео уроку. Система автоматично запише, скільки часу учень витратив на кожне питання, і це дасть вчителю підказку, які теми потрібно доопрацювати, а які були засвоєні швидко і легко. Уроки із залученням відеоматеріалів мають масу переваг. Це і гейміфікація навчання, і інтерактив, і підвищення технологічної грамотності учнів, і реалізація комунікативно-діяльнісного та індивідуального підходів.

 Підвищуйте свій рівень! Бажаємо Вам успіхів в освоєнні цього засобу навчання!



Яка користь VR та AR для навчання

Технології віртуальної і доповненої реальності дають учням можливість глибше вивчати предмети, аналізувати наслідки світових подій, брати участь в археологічних експедиціях і багато іншого, а головне — у розважальній формі. VR дають змогу набути досвіду, до якого учні зазвичай не мають доступу.

Факти на користь імерсивних технологій:

🔸Наочність. У віртуальному просторі без перешкод можна деталізовано розглянути будь-який процес або об’єкт, що значно цікавіше, ніж дивитися на картинки у підручнику. Наприклад, через застосунок Anatomyuo можна вивчити будову тіла в найменших подробицях, а Operation Apex покаже всі багатства підводного світу.

🔸Зосередженість. У віртуальному середовищі людина не відволікатиметься на зовнішні подразники, що дасть змогу повністю сфокусуватися на матеріалі.


🔸Максимальне залучення. Учень може стати свідком історичних подій, власноруч провести дослід з фізики чи хімії або ж вирішити задачу в ігровій та доступній для розуміння формі.

🔸Безпека. За допомогою VR технологій можна провести складну операцію, керувати спорткаром або навіть космічним шатлом, провести дослід з небезпечними хімічними речовинами і при цьому не завдати шкоди ні собі, ні оточенню.

‼️Також новітні технології відіграють важливу роль у навчанні дітей з фізичними, соціальними або когнітивними порушеннями. Адже за допомогою імерсивних технологій можна створити інклюзивне навчальне середовище з урахуванням потреб і можливостей кожного.


Топ-5 популярних сайтів для віртуальних подорожей світом






КУРСИ-ОНЛАЙН

Добірка різноманітних онлайн-курсів, які будуть корисними для підвищення ІКТ компетентності.

🔹Медіаграмотність для освітян
Мета курсу – мотивувати вчителів бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності.

🔹Дистанційне та змішане навчання
Онлайн-курс для вчителів та керівників шкіл про дистанційне навчання та застосування технологій дистанційного навчання в умовах карантину.

🔹Вивчіть PowerPoint раз і назавжди
Інтерактивний онлайн-курс із дизайну презентацій у PowerPoint. Підійде для тих, хто регулярно робить презентації і для тих, хто тільки розпочав.

🔹«Бери і роби»
Цей курс — це практичні інструменти для вчителя. За їх допомогою ви зможете урізноманітнити свої уроки та змінити їхню форму, а часом і зміст.

🔹ПРО.Школу для вчителів
Працювати вчителем непросто: іноді робота приносить — стрес. Як зберігати спокій та справлятися з різними ситуаціями шкільної рутини — дізнавайтесь у курсі.



музей цифрового мистецтва в японії

Відвідувачам тут пропонують зануритися в фантастичні світи без кордонів, створені за допомогою світла, кольору та звуку.🎆

Десять тисяч квадратних метрів музею розділено на п'ять просторів, де представлено 50 імерсивних робіт. Експонати створені так, що перетікають один в одного й взаємодіють між собою і з відвідувачами: деякі слідують за ними або по-різному реагують на дотик.

🏮"Відвідувачі тут загубляться. Можливо, вони навіть загублять себе. Ми хочемо, щоб люди за допомогою цього музею відчули, що світ без кордонів прекрасний", - говорить представник teamLab Такаші Кудо.

🙋‍♂️💻Над інсталяцією працював штат із 500 осіб - художники, програмісти, інженери, CG-аніматори, математики й архітектори.

Для підтримки роботи експозиції музею потрібно 520 комп'ютерів і 470 проекторів. Але головну роль відіграє набір складних алгоритмів, які генерують зображення в реальному часі.

Новий простір покликаний поєднати ➡️сучасні цифрові технології, мистецтво дизайну й красу природи.


«Canva» для навчання

Найкраща платформа для навчальних проєктів

Залучайте учнів до насиченого навчання. Інтуїтивно зрозумілі інструменти з підтримкою перетягування полегшують візуальне подання інформації, завдяки чому учні більше часу взаємодіють один з одним і ефективно засвоюють матеріал.

👧🏻🧒🏼Разом з учнями створюйте презентації, інфографіку, вебсайти, таблиці, розклади занять та ще багато іншого.

🔸Понад 60 000 шаблонів
🔸Понад 2 мільйони зображень
🔸Понад 800 000 ілюстрацій
🔸Понад 700 шрифтів
🔸Доступ через Google Drive, Dropbox
🔸Унаочнення дизайну за допомогою Giphy, YouTube і QR-кодів
🔸Інтеграція з Google Клас

Користь для навчальних закладів

🏫Платформа пропонує навчальним закладам безкоштовно користуватися розширеною версією продукту — Canva. Зареєструйте свій клас і отримайте доступ до найкращих навчальних інструментів.

👩‍🏫Не забувайте про те, що цей додаток використовують мільйони вчителів. Якщо ви ще не знайомі з цією платформою – дуже радимо вам СПРОБУВАТИ САМЕ ЗАРАЗ.





Україномовні YouTube канали для дітей

🔸Novator film
"Моя країна Україна" - це краєзнавчий, пізнавальний, патріотичний анімаційний серіал. Тут ви подорожуватимете Україною і дізнаватиметеся різні легенди та історії.

🔸Future Education
Це канал з мультфільмами для дітей про особисті фінанси та прості фінансові лайфхаки на кожен день.

🔸Книга-мандрівка. Україна
Перший український мультсеріал, заснований на реальних подіях та нереальних пригодах. Він допоможе краще розуміти українську історію. Героями мультсеріалу стануть всесвітньо відомі українці.

🔸Enjoy The Science
Молоді викладачі запустили українськомовний освітній проєкт Enjoy The Science.
Це YouTube-канал, на якому вчителі у 5-хвилинних відео розкривають наукові теми яскраво, актуально та доступно.
Проєкт також має сайт, де є конспекти до уроків із різних наук, а також тести і статті.

🔸Цікава наука
На цьому каналі ви знайдете відео з перекладом і озвучкою науково-популярних та освітніх відео на різні наукові теми.


Комментарии